Google Snapchati Almaya Çalışıyor (muş)

Facebook tarafından yapılan 1 milyar dolarlık teklifi reddeden snapchat yetkilileri. Bu kez google’nin yaptığı 30 milyar dolarlık teklifi reddettiği ifade ediliyor.

Henüz google tarafından da snapchat tarafından da resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen söylentiler aldı başını gidiyor. Bu haberlerle birlikte halka açılan snpachat inç firmasının borsadaki değeri %2.3 oranında değer kazandı.

Sosyal medya konusunda bir türlü başarı yakalayamayan google firması böyle bir uygulama ile piyasaya giriş yapmak istiyor olabilir ancak söylentilere göre satın alma işlemini gerçekleştiremedi.

Geçtiğimiz yıllarda snapchat’e teklif yapan facebook firmayı satın alamayınca özelliklerini facebook messenger için bir bir çalmaya başlamıştı. Snapchat uygulamasında kullanılan fonksiyonların neredeyse tamamı artık facebook messengerda kullanıcılara sunuluyor

Bu gelişmelere rağmen snapchat firması satış konusuna sıcak bakmadıklarını daha öncede ifade etmişlerdi. Ancak 30 milyar dolar gibi bir teklife hayır demeleri şaşkınlık yarattı.

Snapchat uygulaması milyonlarca kişi tarafından kullanılan eğlenceli resim ve paylaşım yapma programı. Aslında daha çok gençler tarafından tercih edilen ve en çok sevilen özelliklerinden birisi snap efektleri ile eğlenceli zamanlar geçirebiliyorsunuz.

Yorum Yap