Whatsapp Yeşil Tik, Şirket Hesabını Onaylatma

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması whatsapp şirket hesaoları için yeşil tık, onaylı şirket hesaplarını devreye almaya hazırlanıyor. Whatsapp yeşil tik ile firmalara özel whatsapp hesabı açılabilecek böylece konuştuğunuz firmanın onaylı olup olmadığını test edebileceksiniz.

Özellikle instagram gibi sitelerden satış yapan firmalar whatsapp üzerinden sipariş alıyor. Yapılan whatsapp görüşmelerinde artık yeşil tik ile sipariş verdiğiniz firmanın güvenli olup olmadığını bir nebzede olsun test edebileceksiniz.

Whatsapp yeşil tik şimdilik windows phone telefonlarda test ediliyor. Test işleminin bitmesinden sonra önümüzdeki günlerde android ve ios sürümleri içinde gelmesi bekleniyor.  Whatsapp onaylı şirket profili ile güvenli şirketlerle iletişime geçebiliyor olunacak.

whatsapp-yesil-tik

Whatsapp politika olarak reklam yayınlamasada bu çalışma reklam için ön hazırlık olarak görülüyor. Yeşil tik uygulaması ile kişileri ve firmaları birbirinden ayıracak olan whatsapp böylelikle şirketler için reklam kapısınıda aralamış olacak.

İnternette birşey satıyorsanız mutlaka birilerine haraç vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu haraç, bazen ücret, bazen reklam, bazende farklı yollarla olabiliyor. Örneğin aramalardan müşteri çekmek istiyorsanız google amcaya haraç vermelisiniz. Sosyal medyadan müşteri çekmek istiyorsanız facebook’a para vermek zorundasınız. Dolayısıyla politika “Kazanıyorsanız birlikte kazanalım” mantığına dönmüş durumda.

Peki siz ne düşünüyorsanız whatsapp’ın yeşil tik uygulamasının yansımaları nasıl olur. İleride firmaları reklama bağlayarak para almaya başlayabilir mi?

Yorum Yap